EĞİTİMİ DÜZENLEYEN


EĞİTİMCİLER

Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu

EĞİTİM ÜCRETİ

6000 TL

ETKİNLİĞİ PAYLAŞ


Aile ve Evlilik Terapisi 1. Düzey Eğitimi
Aile ve Evlilik Terapisi 1. Düzey Eğitimi

PROF. DR. HÜROL FIŞILOĞLU ile AİLE VE EVLİLİK TERAPİSİ EĞİTİMİ

Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu’nun kurucusu ve direktörü olduğu “İlişki Pusulası Aile Çalışmaları Enstitüsü” ve "Başkent Psikoloji Atölyesi" işbirliği ile “Aile ve Evlilik Terapisi” eğitimleri çevrim içi devam ediyor.

 • Eğitimler 40’ar saatten oluşacak ve 3 düzey halinde gerçekleştirilecektir.

 • 1. Düzey Eğitim: Temel Eğitim (14-18 Haziran 2023) 

 • 2. Düzey Eğitim: Uygulamalı Eğitim-Konu ve Vaka Çalışmaları (22-26 Kasım 2023)

 • 3. Düzey Eğitim: Süpervizyon (2024 yılı eğitim takvimi ile belirlenecektir)

 • 1. düzey eğitime katılıyor olmak 3 düzeye de katılmayı kabul etmek anlamına gelmemektedir. Her eğitim düzeyi ayrı düşünülüp açılmaktadır. 1. düzey eğitimin son günü 2. düzeyin açılıp açılmayacağına karar verilmektedir.

 • 3. düzey eğitim olan süpervizyona katılım sayısı en fazla 15 ile sınırlı olacağı için diğer düzeylere göre iki katı ücret alınmaktadır.

 • 3 düzey eğitim sonunda hedeflenen amaç, eğitime katılanların İlişki Pusulası Modeli ile uygulama yapabilir düzeye gelmeleridir.

 • Eğitimin her düzeyi ayrı ücretlendirilmektedir. (I. Düzey Eğitim: 6.000 TL II. Düzey Eğitim: 6.000 TL III. Düzey Eğitim: Küçük Grup ile Süpervizyon 9.000 TL )

Not: 2023 eğitim takvimi çevrimiçi eğitim olarak planlanmıştır.


Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu ile Aile ve Evlilik Terapisi 1. Düzey Eğitimi (14-18 Haziran 2023)

Amaç:

Çalışma alanlarının gerekleri olarak Aile ve Evlilik Terapileri konusunda bilgilenmek isteyenleri, konunun temel boyutları içerisinde hem teorik hem de pratik düzeyde bilgilendirmek.

Eğitimin İçeriği:

 • Sistem yaklaşımı, Aile sistemi, Sağlıklı-sağlıksız aile, Değerlendirme, Aile terapisi süreci, İlk görüşme, Müdahale prensipleri (Genel), Minuchin’in yaklaşımı, Bowen’in yaklaşımı, Satir’in yaklaşımı, Müdahale teknikleri (Genogram, Yeniden tanımlama, Ödev verme, İletişim becerileri – iyi iletişim özellikleri, Farklılıkları çözme, Karar verme süreci, Metafor kullanımı)

Eğitimin İçerdiği Aktiviteler:

Bilgilendirme, grup katılımı, uygulamalı çalışma, CD / Video gösterimi

Eğitimin Materyalleri:

Materyaller eğitimden önce, yurtiçi katılımcılar için kargo yoluyla adrese gönderilecektir. Yurtdışı katılımcılar için dijital kopya e-posta yoluyla iletilecektir.

Eğitim Yeri:

Zoom Platformu (https://zoom.us/)

Eğitimin Süresi:

40 saat (5 gün, günde 8 saat) (9:00 – 17:00 saatleri)

Eğitim Programı:

9:00 – 10:30 eğitim
10:30 – 10:45 ara
10:45 – 12:00 eğitim
12:00 – 13:00 ara
13:00 – 14:30 eğitim
14:30 – 14:45 ara
14:45 – 15:45 eğitim
15:45 – 16:00 ara
16:00 – 17:00 eğitim

Katılımcılar:

 • Katılımcının lisans diploması psikoloji, psikolojik danışma ve rehberlik, sosyal hizmet uzmanlığı, çocuk gelişimi uzmanlığı, tıp- (psikiyatri / aile hekimliği) alanında olmalıdır.

 • Katılım için eğitmenin onayı gerekmektedir. Eğitim tarihinde katılımcılardan diploma fotokopileri ve bir fotoğraf istenecektir.

Eğitim Ücreti: 6.000 TL

Başvuru ve Kesin Kayıt:

 1. Eğitime başvuru yapmak için öncelikle sayfanın en altında yer alan “Kayıt Formu“nu doldurunuz.

 2. Kayıt formu oluştuktan sonra başvurunuz tarafımızca gözden geçirilerek eğitim ödemesi için size hesap bilgileri iletilecektir.

 3. Sınırlı kontenjan sebebiyle eğitim için yalnızca kesin kayıt kabul edildiğinden size gönderilecek hesaba en az 3000 TL ön ödeme yapmanız gerekmektedir.

Not: Başvuru yapıldığı zaman eğitim başlangıç tarihine 10 günden az bir süre kalması durumunda, kesin kayıt için ücretin tamamının ödenmesi gerekmektedir.

Verilecek Belge: 

Katılım Belgesi: Belge alabilmek için eğitim programına en az 32 saat katılım sağlanması gerekmektedir.

(Eğitimden sonra, yurtiçi katılımcılar için kargo yoluyla adrese gönderilecektir. Yurtdışı katılımcılar için dijital kopya e-posta yoluyla iletilecektir.)

Eğitim için Katılımcı Taahhütmamesi: Katılımcıların, eğitmen Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu tarafından hazırlanan İPAÇE Uzaktan-Çevrimiçi Eğitim Taahhütnamesini onaylaması ve eğitim süresince taahhütnamede belirtilen koşullara uyması gerekmektedir.

İptal Koşulları:

 • Eğitim çevrimiçi (online) yapılacaktır ve en az 15  katılımcı ile açılacaktır.
 • Eğitime katılacağını belirtenler ancak mücbir sebepler nedeni ile, bir kereye mahsus olarak, daha sonraki eğitime katılma hakkını elde edebilirler. Mücbir sebeplerin ortak özelliği, oluşmasına engel olunamayan veya oluştuktan sonra durdurulmasına imkân olmayan durum, olgu veya olaylar olmalarıdır. Bkz. https://www.aksigorta.com.tr/yardim-merkezi/sigorta-sozlugu/mucbir-sebep)
 • Eğitim için kayıt ve ön ödeme yapan ancak eğitim tarihine kadar toplam ücreti ödemeyen kişiler başka bir 1. düzey eğitime kabul edilmeyeceklerdir.
 • Katılımcılar eğitim için belirlenen koşulları kabul ederse eğitime katılabilecektir.

Detaylı bilgi için;

0 549 693 22 33 numaralı telefondan WhatsApp veya arama yoluyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

NOT: Eğitim sürecindeki “TARAFLAR” eğitime katılacak olanlardır. (Ödeme yapacak kişi/kurum kapsamında eğitime katılacak kişi dışında 3. taraflarla iletişime geçilmemektedir.)                  


Yorumlar


EĞİTİMİ DÜZENLEYEN


EĞİTİMCİLER

Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu

EĞİTİM ÜCRETİ

6000 TL

ETKİNLİĞİ PAYLAŞ


YAKLAŞAN EĞİTİMLER