EĞİTİMİ DÜZENLEYEN


EĞİTİMCİLER

Dr. Nevin Dölek

EĞİTİM ÜCRETİ

2500 TL

ETKİNLİĞİ PAYLAŞ


Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi
Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi

Dr. Nevin Dölek ile Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi

Bu model problemin kendisinden çok, çözüme odaklanan sistematik bir yaklaşım sunar. Danışanın güçlü yönleri üzerine yoğunlaşır. Çözüm, danışanın kendinden kaynak alır, bu durum danışanın özgüveni üstünde de olumlu bir etki yaratır. Kişinin şu ana kadar hiç denemediği ve yapamadığı ile değil, geçmişteki başarıları ile ilgilenir. Danışan sorunların daha baş edilebilir olduğu dönemleri hatırlamak konusunda cesaretlendirilir. Varolan sorunu ortadan kaldırmayı amaçlamak yerine olumlu olanları yaratmayı ve çoğaltmayı hedefler.

Eğitimin İçeriği:

 1. Çözüm Odaklı Yaklaşımın temel prensipleri

 2. Sistem Yaklaşımı kapsamında Çözüm Odaklı Danışmanlık

 3. Çözüm Odaklı Danışmanlık Süreci: İlişki kurma, problemi dinleme, yeniden çerçeveleme, övgü, istisnaları belirleme, amaç belirleme, mucize sorular, derecelendirme çözüm geliştirme, mesaj yazma, değişimi fark etme

 4. Çözüm Odaklı Danışmanlık Yaklaşımı soru örnekleri

 5. Kısa süreli yaklaşım uygulamaları:

 6. Bireysel Uygulamalar

 7. Küçük Grup Uygulamaları

 8. Okullarda Çalışan Uzmanlar İçin, Sınıf Ortamı Örnekleri

 9. Ailelerle Çözüm Odaklı Yaklaşım Eğitim Yöntem ve Teknikleri: Programda bilgi aktarımı, rol canlandırma, kartlar ve oyuncaklarla içgörü çalışmaları, video izleme, küçük gruplarla yapılacak çalışmalar gibi teknik ve yöntemler kullanılacaktır.

Katılımcılar:

Psikolog, psikiyatr, hekim, sosyal hizmet uzmanı, psikolojik danışman, çocuk gelişim uzmanı, okul öncesi öğretmeni, öğretmen, aile danışmanları ve bu alanlarda öğrenim gören son sınıf öğrencileri ile yüksek lisans yapan tüm öğrenciler katılabilirler.

Eğitimci: Dr. Nevin DÖLEK

Eğitim Yeri: Zoom Platformu (https://zoom.us/)

Tarih: 17-18-19 Temmuz 2024

Saat: 18:30-22:30

Eğitim Ücreti: 2.500 TL (Ödemeler havale yoluyla alınmaktadır. Başvuru ve ön kayıt sonrası hesap bilgileri paylaşılacaktır.)

Verilecek Belge: Eğitim Sertifikası (Türkçe&İngilizce düzenlenen sertifika eğitimden sonra kargo yoluyla adresinize gönderilecektir.)

Başvuru ve Kesin Kayıt:

 1. Eğitime ön kaydınızı yapmak için öncelikle sayfanın en altında yer alan “Kayıt Formu*nu doldurunuz.

 2. Kayıt formu oluştuktan sonra başvurunuz tarafımızca gözden geçirilerek eğitim ödemesi için size hesap bilgileri iletilecektir.

 3. Size bildirilecek banka hesabına havale yoluyla ödemenin yapılması ve ödeme dekontunun e-posta/WhatsApp aracılığıyla tarafımıza iletilmesi ile kayıt işleminiz tamamlanacaktır.  

İptal Koşulları:

 • Eğitime katılmak amacıyla ödeme yapan fakat daha sonra, herhangi bir nedenle katılımdan vazgeçen kişilerim ücreti, sadece eğitimin iptali durumunda geri verilir.

 • Toplam ödemesini yapan ancak mazereti nedeniyle eğitime katılamayan kişiler, bu durumu eğitim tarihinden en az 10 gün önce haber vermeleri koşuluyla, haklarını sonradan açılacak ilk eğitimde kullanabilirler.

Detaylı bilgi için;

0 549 693 22 33 numaralı telefondan WhatsApp veya arama yoluyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.       


Yorumlar


EĞİTİMİ DÜZENLEYEN


EĞİTİMCİLER

Dr. Nevin Dölek

EĞİTİM ÜCRETİ

2500 TL

ETKİNLİĞİ PAYLAŞ


YAKLAŞAN EĞİTİMLER