EĞİTİMİ DÜZENLEYEN


EĞİTİMCİLER

Kültegin Ögel,& Cavid Guliyev & Kinyas Tekin

EĞİTİM ÜCRETİ

2500 TL

ETKİNLİĞİ PAYLAŞ
Kumar Bağımlılığına Yaklaşım Eğitimi
Kumar Bağımlılığına Yaklaşım Eğitimi

Kumar Bağımlılığına Yaklaşım Eğitimi

Eğitimin Amacı: Alanda çalışan uzmanların kumar nedeniyle sorun yaşayan danışanlara yaklaşımda pratik bilgiler edinmesini sağlamaktır. Bu pratik bilgiler terapistin hem danışana ve hem de aileye yaklaşımını kapsamaktadır.

Kumar bağımlılığına yaklaşım eğitimi bu alanda uzun yıllardır çalışan uzmanların deneyimlerine, pratik bilgilerine ve etkinliği kanıtlanmış bilimsel yöntemlere dayanmaktadır. Yapılandırılmış ve geri bildirim vermeye dayalı psikoeğitim modeli baz alınmıştır oluşmaktadır.

Bu eğitim sayesinde kumar sorunu ile başvuran danışanı bütüncül değerlendirme, tedavi motivasyonunu değerlendirme, bilişsel çarpıtmalarına yönelik farkındalık kazandırma, relaps nedenleri anlama ve önleme stratejileri belirleme, medikal tedavi ve aileye yaklaşım gibi konularda bilgi ve beceri sahibi olacaklardır.

Bu eğitim interaktif olarak planlandı. Görseller, videolar ve etik eksende vaka öyküleri ve analizleri eklenerek sunulacaktır.

Eğitim İçeriği

 1. Kumar bağımlılığında genel motivasyon
 2. Kumar bağımlılığını tanıma ve tanılama
 3. Kumar bağımlılığında değerlendirme
 4. Kumar bağımlılığında kavramlar ve bağımlı davranışları
 5. Bağımlılığa neden olan kumar türler?
 6. Kumar bağımlılığında önleme
 7. 7. Kumar bağımlılığında tedavi
 8. Kumar bağımlılığında psikososyal müdahaleler
 9. Kumar bağımlılığında bilişsel çarpıtmalar
 10. Kumar bağımlılığında aile ile çalışma
 11. Kumar bağımlılığında nüks önleme
 12. Kumar bağımlılığına genel yaklaşım

 

Eğitmenler:

Prof. Dr. Kültegin Ögel, Psikiyatrist Cavid Guliyev ve Uzman Psikolog Kinyas Tekin

Katılımcılar:

Eğitime psikolog, psikolojik danışman, sosyal hizmet uzmanı, çocuk gelişimciler, hekimler, diyetisyenler, hemşireler ve bu bölümlerin son sınıf öğrencileri ile aile danışmanları katılabilirler. 

Verilecek Belge:

Eğitim Sertifikası (Eğitimden sonra, yurtiçi katılımcılar için kargo yoluyla adrese gönderilecektir. Yurtdışı katılımcılar için dijital kopya mail yoluyla iletilecektir.)

Eğitim Yeri:

Zoom Platformu (https://zoom.us/)

4-5 Nisan 2024 (Perşembe-Cuma / Saat: 18.00-22.30)

Eğitim Ücreti:

2.500 TL

Başvuru ve Kesin Kayıt:

 1. Eğitime başvuru yapmak için; öncelikle, bu sayfanın en altında yer alan “Kayıt Formu“nu doldurunuz.

 2. Sizler için doğru bir eğitim planlaması yapılabilmesi amacıyla ücret kayıt esnasında alınmakta olup kayıt formunuz oluştuktan sonra eğitim ödemesi için size e-posta/WhatsApp aracılığıyla hesap bilgileri iletilmektedir.

 3. Size bildirilecek banka hesabına havale yoluyla ödemenin yapılması ve ödeme dekontunun e-posta/WhatsApp aracılığıyla tarafımıza iletilmesi ile kayıt işleminiz tamamlanacaktır.  

Not: Başvuru yapıldığı zaman eğitim başlangıç tarihine 10 günden az bir süre kalması durumunda, kesin kayıt için ücretin tamamının ödenmesi gerekmektedir.

İptal Koşulları:

 • Eğitime katılmak amacıyla ödeme yapan fakat daha sonra, herhangi bir nedenle katılımdan vazgeçen kişilerim ücreti, sadece eğitimin iptali durumunda geri verilir.

 • Toplam ödemesini yapan ancak mazereti nedeniyle eğitime katılamayan kişiler, bu durumu eğitim tarihinden en az 5 gün önce haber vermeleri koşuluyla, haklarını sonradan açılacak ilk eğitimde kullanabilirler.

Detaylı bilgi için;

0 549 693 22 33 numaralı telefondan WhatsApp veya arama yoluyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.       


Yorumlar


EĞİTİMİ DÜZENLEYEN


EĞİTİMCİLER

Kültegin Ögel,& Cavid Guliyev & Kinyas Tekin

EĞİTİM ÜCRETİ

2500 TL

ETKİNLİĞİ PAYLAŞ
YAKLAŞAN EĞİTİMLER