EĞİTİMİ DÜZENLEYEN


EĞİTİMCİLER

Dr. Nevin. Dölek

EĞİTİM ÜCRETİ

2500 TL

ETKİNLİĞİ PAYLAŞ


Çocuk ve Ergenlerde BDT Uygulamaları Eğitimi
Çocuk ve Ergenlerde BDT Uygulamaları Eğitimi

Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulamaları Eğitimi

Eğitimin Amacı :

Çocuk ve Ergenlerle Bilişsel Davranışçı Terapi Yaklaşımı ilke ve teknikleri konusunda yeterlilik ve uygulamada yetkinlik kazanmak.

Bu eğitimde öncelikle en sık kullanılan farklı bilişsel danışmanlık kuramlarının bir özeti verilecek. Daha sonra bu yaklaşımın temel görüşlerinin çocuk ve ergenlere nasıl anlatılabileceği ele alınacaktır. Ayrıca, eğitim boyunca çocuk ve ergenlerle çalışırken kullanılabileceğiniz bilişsel yaklaşım teknikleri uygulamalı olarak ele alınacaktır. Eğitime katılanlara oldukça kapsamlı bir “İyi düşün-doğru davran” kitapçığı ve uygulamalar kitapçığı dağıtılacaktır.

Çocuk ve ergenlerle bilişsel davranışçı yaklaşım, çocuk ve ergenlere karşılaştıkları problemle ilgili düşünceleri ve duygularını fark ettirerek çözüm geliştirmelerine yardımcı olmayı hedefler. Bu seminerde önce bilişsel kuramların esasları gözden geçirilecek, daha sonar bilişsel yaklaşımın çocuk ve ergenlere nasıl anlatılabileceği ele alınacaktır. Seminer sırasında (bilişsel yaklaşım felsefesinden yola çıkılarak) çocuk-ergenlerle, grupla veya bireysel etkinlikler uygulamalı olarak öğretilecektir. Ele alınan tüm uygulamalar katılımcılara yazılı materyal olarak verilecektir.

Eğitimin İçeriği:

Eğitimde, akılcı duyuşsal davranış terapi, bilişsel terapi, “İyi düşün iyi hisset”- çocuk ve ergenlere bilişsel terapi temellerinin anlatılması, bilişsel yaklaşımda kullanılan teknikler, çocuk ve ergenlerle yapılabilecek etkinlikler yer almaktadır., Ayrıca eğitim, bilgi aktarımı, rol canlandırma, kartlar ve oyuncaklarla içgörü çalışmaları, çeşitli küçük grup çalışmalarını içerir.

Eğitim İçeriği/Programı

1. GÜN 2.GÜN
 • Hayatta kalma stratejileri
 • Bağlanma ve birey olma
 • Akılcı duygusal davranışçı terapi temel fikirler ve teknikler
 • Bilişsel Davranışçı Terapi temel fikirler
 • Maruz bırakma tekniği
 • Mektup yazdırma ve yönlendirilmiş hayal uygulamaları
 • Akıl alma tekniği ve akıl verme tekniği uygulamaları
 • Duygu farkındalığı uygulamaları
 • Kartlarla iç sesler
 • Çok boyutlu terapi temel fikirler ve uygulamaları

Katılımcılar:

Psikolog, psikiyatr, hekim, sosyal hizmet uzmanı, psikolojik danışman, çocuk gelişim uzmanı, okul öncesi öğretmeni, öğretmen, aile danışmanları ve bu alanlarda öğrenim gören son sınıf öğrencileri ile yüksek lisans yapan tüm öğrenciler katılabilirler.

Eğitimci: Dr. Nevin DÖLEK

Eğitim Yeri: Zoom Platformu (https://zoom.us/)

Tarih: 20-21 Temmuz 2024

Saat: 10:00-17:00

Eğitim Ücreti: 2.500 TL (Ödemeler havale yoluyla alınmaktadır.)

Verilecek Belge: Eğitim Sertifikası (Türkçe&İngilizce düzenlenen sertifika eğitimden sonra kargo yoluyla adresinize gönderilecektir.)

Başvuru ve Kesin Kayıt:

1. Eğitime ön kaydınızı yapmak için öncelikle sayfanın en altında yer alan “Kayıt Formu*nu doldurunuz.

2. Kaydınızı tamamlamak için, 2.500 TL tutarındaki eğitim ücretini, açıklama kısmınafatura için "TC Kimlik Numarası ve Çocuk-Ergen BDT Eğitimi" yazarak aşağıdaki hesap bilgilerimize havale ediniz ve ödeme dekontunuzu e-posta veya WhatsApp üzerinden bize iletiniz.

Ödeme için Hesap Bilgileri:

 • Hesap Adı : Başkent Psikoloji Atölyesi Danışmanlık Eğitim Organizasyon (Sığdığı kadar yazınız)

 • Banka : Yapı Kredi

 • IBAN : TR690006701000000021635094

3. Lütfen unutmayınız, sınırlı kontenjanımız nedeniyle başvuru esnasında ödeme yapılmayan talepler geçerli kayıt olarak değerlendirilmemektedir.

İptal Koşulları:

 • Eğitim çevrimiçi (online) yapılacaktır ve en az 15 katılımcı ile açılacaktır.

 • Eğitime katılmak amacıyla ödeme yapan fakat daha sonra, herhangi bir nedenle katılımdan vazgeçen kişilerim ücreti, sadece eğitimin iptali durumunda geri verilir.

 • Toplam ödemesini yapan ancak mazereti nedeniyle eğitime katılamayan kişiler, bu durumu eğitim tarihinden en az 5 gün önce haber vermeleri koşuluyla, haklarını sonradan açılacak ilk eğitimde kullanabilirler.

Detaylı bilgi için;

0 549 693 22 33 numaralı telefondan WhatsApp veya arama yoluyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.       


Yorumlar


EĞİTİMİ DÜZENLEYEN


EĞİTİMCİLER

Dr. Nevin. Dölek

EĞİTİM ÜCRETİ

2500 TL

ETKİNLİĞİ PAYLAŞ


YAKLAŞAN EĞİTİMLER